foroozan
08 بهمن 1401 - 16:34

لزوم اطلاع‌رسانی جامع و کامل خدمات پستی به مردم

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: باید همه مردم از انواع خدمات ارائه شده توسط این شرکت آشنا شوند که موجب رفع نگرانی آنها گردد بنابراین باید اطلاع رسانی جامع و کامل به مردم انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه خراسان‌جنوبی ظهر امروز در دیدار با کارکنان اداره کل پست استان اظهارداشت: بر نعمت‌های الهی باید خداوند را شاکر باشیم، در دورانی که مردم مسافری داشتند و یا خود مسافر بودند به سختی می‌توانستند پیامی ارسال کنند تا به امروز که به انواع گوناگون پست خدمت‌رسانی می‌کند که در آینده خدمات جدیدتری ارائه خواهد داد.

عبای با بیان اینکه  باید به این موضوع توجه شود که چقدر از مردم از خدمات شرکت پست اطلاع دارند، تصریح کرد: در این اطلاع‌رسانی رسانه‌ها می‌توانند همکاری داشته و این اطلاع‌رسانی از خدمات را توسعه دهند تا مردم حداکثر استفاده را ببرند که برای شرکت پست نیز می‌تواند مفید باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌‌جنوبی با اشاره به خدمات ارئه شده توسط شرکت پست برای افرادی که توان بیرون آمدن از منزل را ندارند، گفت: باید همه مردم از انواع خدمات ارائه شده توسط این شرکت آشنا شوند که موجب رفع نگرانی آنها گردد بنابراین باید اطلاع رسانی جامع و کامل به مردم انجام گیرد.

عبادی ادامه داد: کارکنان شرکت پست امانت‌دار مردم هستند و یکی از ویژگی‌های مومنان بوده که نباید در این کار غفلت شود.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین کارهایی که برای انسان‌های عارف موجب کمال می‌شود، گره‌گشایی از کار مردم است، اضافه کرد: اگر گره‌گشایی از کار مردم به نحو احسنت انجام شود خود موجب قرب الهی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: کار پست برای مشکل‌گشایی از مردم بوده که این فعالیت خود بزرگترین عبادت است.

ورود بیش‌از یک‌میلیون مرسوله پستی به خراسان‌جنوبی

ظهوری، مدیرکل پست خراسان‌جنوبی در ادامه این دیدار اظهارداشت: پست استان در حال حاضر ۱۲۰ نفر نیرو داشته که از این تعداد ۵۳ نفر رسمی و پیمانی، ۴۷ نفر نیرو قراردادی و حدود ۲۰ نفر نیروی شرکتی بوده و ۱۰ نفر بانوان هستند که با این شرکت همکاری دارند.

وی با بیان اینکه ادارات پست دولتی استان ۱۴ دفتر بوده که این دفاتر در ۱۱ شهرستان استان و شهرهای خضری، و عشق‌آباد و مود فعال بوده و خدمات کامل پستی را ارائه می‌دهند، یادآور شد:همچنین ۱۷۶ دفتر نمایندگی پستی روستایی در استان وجود دارد که کار توزیع و قبولی مسولات پستی را انجام می‌دهند.

مدیرکل پست خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه شرکت پست و اداره پست تنها نهادی بوده که بیشترین ارتباط را با روستاها دارد به طوری که نمایندگان پست استان به صورت هفتگی، سه بار به دورترین روستاها مراجعه و مرسولات مردم را تحویل می‌دهند، بیان داشت: در داخل شهر به سبب اینکه خدمات پستی به مردم راحتر باشد ۷۴ دفتر پیشخوان کار پست را انجام می‌دهند.

ظهوری گفت: در سطح استان ۱۲ خط ارسال مرسولات بین شهرهای استان،  ۳۴ خط مبادله روستایی وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۵۵ نامه‌رسان در سطح استان فعالیت داشته که از این تعداد ۲۳ نفر دولتی و ۳۲ نفر مربوط به بخش خصوصی هستند، افزود: از نظر امکانات شرکت پست استان دارای ۱۸ دستگاه خودرو شامل یک دستگاه کامیون، ۱۱ دستگاه کامیونت برای حمل‌و نقل مرسولات داخل استان، چهار دستگاه وانت و سه دستگاه سواری است.

ظهوری ادامه داد: تعداد چهار خط برون استانی شامل خط بیرجند به تهران و بالعکس، مشهد به بیرجند و بالعکس و غیره می‌شود.

وی تصریح کرد: شرکت پست استان در بحث هوشمندسازی در سال‌های اخیر بسیار خوب کار کرده و از فناوری‌های نوین بسیار خوب استفاده کرده است.

مدیرکل پست خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شرکت پست استان به عنوان استان سرآمد در فناوری اطلاعات است، یادآور شد: مبادلا نامه و مرسولات به صورت نیابتی انجام و خدمات سایر دستگاه را نیز انجام می‌دهد

ظهوری به سامانه" پست سان" اشاره داشت و گفت: با راه‌اندازی این سامانه در استان خدماتی شامل درخواست پلاک تلفیقی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه  یکی از سرویس‌های خوب این شرکت در استان توزیع کالاهای تنظیم بازار می‌باشد، بیان داشت: در حال حاضر ۱۰۰ تن گوشت گوسفند و گوساله وارد استان شده که باید توزیع شود.

مدیرکل شرکت پست خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه از سرویس‌های جدید این شرکت پیک هوشمند شهری برای خرید و تحویل مرسولات همشهریان است، اضافه کرد:از دیگر افتخارات این شرکت ارائه خدمات مختلف به مردم در دوران کرونا بود به طوری که ترافیک پستی بسیار افزایش یافت.

ظهوری ادامه داد: ۴۴ هزار گذرنامه در ایام اربعین توسط شرکت پست استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان دی‌ماه امسال یک‌میلیون و ۲۵۰هزار مرسوله وارد استان شده که در اسرع وقت حداکثر بعد از ۴۸ ساعت به دست مردم رسیده است، تصریح کرد: همچنین در طی این مدت ۸۵۰ هزار مرسوله از استان به سایر استان‌ها و خارج از کشور ارسال شده است.

مدیرکل پست خراسان‌جنوبی متذکر شد: حدود ۵۰ فروشگاه اینترنتی در استان وجود دارد که در خرید و فروش محصولات بومی استان به خوبی فعالیت می‌کنند و از مزایای این فروشگاه‌ها افزایش اعتماد بین فروشنده و خریدار و قطع شدن دست دلالان است.

ظهوری خاطرنشان کرد: بزرگترین افتخار و سرمایه ما اعتماد مردم است.

پایان پیام/۶۹۰۲۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002978