foroozan
08 بهمن 1401 - 13:30

عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی قطر عزتمندانه بود

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: شاید بسیاری اتفاقات حاشیه ای را نبینند و ندانند. ما متفاوت ترین جام جهانی را سپری کردیم. این را از زبان فوتبالی ها می گویم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد پولادگر که با تاخیر در مجمع عمومی فوق العاده فدراسیون فوتبال که آنلاین برگزار شد حاضر شد به نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ اشاره کرد و گفت: یک رویداد بزرگ ملی ورزشی به نام جام جهانی را سپری کردیم. از همه عواملی که باعث شدند در این رویداد بزرگ با اقتدار و سربلندی حضور پیدا کنیم، تشکر می‌کنم. هرچند شاید قضاوت‌های متفاوتی شد که طبیعی هم هست.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: شاید بسیاری اتفاقات حاشیه ای را نبینند و ندانند. ما متفاوت ترین جام جهانی را سپری کردیم. این را از زبان دوستانی که تجربه حضور در ادوار مختلف داشتند و فوتبالی هستند می‌گویم. با وجود اینکه اینکه نهادهای بین المللی ورزش همیشه شعار جدایی ورزش از سیاست را می‌دهند ولی سیاسی‌ترین جام جهانی فوتبال را با اتفاقاتی که رخ داد داشتیم که این مساله را مثل تحریم وزیر ورزش بازهم در ادامه این روزها می‌بینیم. یک کار بی سابقه در دنیا است که یک نهاد سیاسی دخالت و با یک شخصیت ورزشی چنین برخوردی کند.

وی افزود: مکرها و توطئه‌ها نقش برآب شد. افرادی که بعضی مسائل را می‌دانند و منصف هستند به ورزش و مدیریت کشور ما نمره قبولی می‌دهند. علیرغم تمام این اتفاقات تلخ، تیم ملی ما حضوری عزت‌مندانه و چشمگیر داشت و به لطف خدا هرچه رشته بودند پنبه شد. با تدابیری که اتخاذ شد؛ همه عزیزان دست در دست هم و در کنار هم باعث شدند یک حضور عزت‌مندانه در این رویداد بزرگ داشته باشیم. بابت این موضوع از همه عزیزان، وزارت خانه‌ها و نهادهایی که کمک کردند تا این رویداد با این شکوه و عظمت برگزار شود تشکر می‌کنم. به خصوص از مهدی تاج و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که همگی به اندازه خودشان سهم بزرگی در این اتفاق داشتند.

وی افزود: فوتبال رشته پرطرفداری است که در عرصه‌های مختلف باعث اقتدار ملی ما شده و وزارت ورزش با تمام توانش حمایت می‌کند. همین جام جهانی یکی از مصادیق حمایت همه جانبه دولت و وزارت ورزش از رشته فوتبال است. به جزئیات آن نمی پردازم که وزیر چگونه با تمام وجود حضور داشت و از آبرو و اعتبارش هزینه کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1002413